КМДА Київська міська державна адміністрація


Щодо стану підготовки до літньої оздоровчої кампанії 2018 року

Одним з найважливіших стратегічних завдань міської влади по забезпеченню соціального захисту дітей є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок.

Організація оздоровлення та відпочинку дітей регулюється Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». У місті Києві розроблено та затверджено рішенням Київської міської ради від 03 липня 2014 року № 21/21 Міську цільову програму оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва на період до 2018 року.

З метою якісної підготовки до проведення літньої оздоровчої кампанії у Департаменті освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – Департамент) станом на 01.04.2018 проведена робота щодо нормативно-правового врегулювання організації оздоровлення та відпочинку, а саме:

  • підготовлено проект Порядку організації оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва;

  • підготовлено проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2018 році»;

    утворено склад міжвідомчого оперативного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2018 році;

  • утворено склад робочої групи по перевірці дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

    підготовлено проект плану заходів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2018 році;

  • утворено склад експертної комісії та план проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку м. Києва (планується провести державну атестацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку «Пуща Водиця», «Супутник-1»), «Сокіл», що знаходяться в Оболонському районі, на території Пущі — Водиці.

Структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проводяться процедури державних закупівель (конкурсні торги) для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва. За пропозиціями районних у місті Києві державних адміністрацій та дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста Києва розглядаються Київська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Запорізька та Миколаївська області.

Окрім цього, у червні 2018 року при загальноосвітніх навчальних закладах будуть працювати табори відпочинку з денним перебуванням.

Орієнтовна дата початку роботи таборів – 31.05.2018. Термін перебування – 18 робочих днів. Вартість путівки буде зазначена у травні 2018 року.

Отримають відпочинок у таборах відпочинку з денним перебуванням на безоплатній основі: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах; учні із числа дітей з інвалідністю; учні із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; учні із числа дітей із сімей учасників антитерористичної операції та дітей із сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції.

Разом з тим, протягом червня 2018 року при навчальних закладах будуть працювати мовні табори, в яких учні поглиблюватимуть свої знання з іноземних мов.

Бюджетом міста Києва на 2018 рік на оздоровлення та відпочинок дітей міста Києва передбачено 77 млн. 344 тис. грн, на які планується оздоровити більш як 7 тисяч дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, а саме — дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції; дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах; дітей з інвалідністю; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей з багатодітних сімей; дітей з малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дитячих творчих колективів та спортивних команд.

Окрім цього, діти віком від 7 до 17 років будуть оздоровлюватися за залучені кошти (кошти господарників, підприємств та організацій, профспілкового бюджету, батьківських коштів та інших джерел фінансування).
Всього заплановано охопити оздоровленням та відпочинком близько 180 тисяч дітей, що становить 70 % від загальної кількості дітей шкільного віку. (У 2017 році за бюджетні кошти на загальну суму 63,4 млн.грн (бюджет міста Києва – 58,0 млн.грн, держбюджет – 5,3 млн.грн) оздоровлено та направлено на відпочинок 14 799 дітей, у тому числі 6020 дітей у таборах з денним перебуванням на базі загальноосвітніх навчальних закладів та 807 дітей у ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія».

Також за залучені кошти господарників, підприємств та організацій, профспілкового бюджету, спонсорських, батьківських коштів та інших джерел фінансування не заборонених чинним законодавством (близько 135 млн. грн) оздоровлено більш як 189 тисяч юних киян.

Загальна кількість дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком у 2017 році складає більш як 197 тисяч юних киян, що становить 71,6% від загальної кількості дітей шкільного віку, що на 1,1% більше ніж у 2016 році).При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.